Views dates (8.x-1.0) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Date
ca: Data

en: Days
ca: Dies

en: Day of Week
ca: Dia de la Setmana

en: empty
ca: buit

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: exposed
ca: exposat

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: grouped
ca: agrupat

en: The query parameter to use.
ca: El paràmetre de consulta a usar.
