Views dates (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Date
de: Datum

en: Views
de: Ansichten

en: Days
de: Tage

en: Months
de: Monate

en: Day of Week
de: Wochentag

en: empty
de: Leer

en: Years
de: Jahre

en: Is empty (NULL)
de: Ist leer (NULL)

en: not empty
de: nicht leer

en: exposed
de: hervorgehoben

en: Is not empty (NOT NULL)
de: Ist nicht leer (NOT NULL)

en: within
de: innerhalb von

en: grouped
de: gruppiert

en: The query parameter to use.
de: Der zu verwendende Abfrageparameter.
