Views dates (8.x-1.0) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: Value
es: Valor

en: Type
es: Tipo

en: Date
es: Fecha

en: Views
es: Vistas

en: Days
es: Días

en: Months
es: Meses

en: Day of Week
es: Día de la semana

en: empty
es: vacío

en: Years
es: Años

en: Is empty (NULL)
es: Está vacío (NULL)

en: not empty
es: no vacío

en: exposed
es: expuesto

en: Is not empty (NOT NULL)
es: No está vacío (NOT NULL)

en: grouped
es: agrupados

en: The query parameter to use.
es: El parámetro de consulta que desea utilizar.
