Views dates (8.x-1.0) - en to eu translation catalogue (10 entries)

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: Date
eu: Data

en: Views
eu: Bistak

en: Days
eu: Egunak

en: empty
eu: hutsik

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)
