Views dates (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Date
hu: Dátum

en: Views
hu: Nézetek

en: Days
hu: Napok

en: Months
hu: Hónapok

en: Day of Week
hu: Hét napja

en: empty
hu: üres

en: Years
hu: Évek

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: exposed
hu: felfedett

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: grouped
hu: csoportosított

en: The query parameter to use.
hu: A használandó lekérdezési paraméter.
