Views dates (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Date
it: Data

en: Views
it: Viste

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Day of Week
it: Giorno della settimana

en: empty
it: vuoto

en: Years
it: Anni

en: Is empty (NULL)
it: È vuoto (NULL)

en: not empty
it: non vuoto

en: exposed
it: esposto

en: Is not empty (NOT NULL)
it: Non è vuoto (NOT NULL)

en: grouped
it: raggruppati

en: The query parameter to use.
it: Il parametro della query da utilizzare.
