Views dates (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Date
ja: 日付

en: Views
ja: ビュー

en: Days
ja: 日

en: Day of Week
ja: 曜日

en: empty
ja: 空

en: Is empty (NULL)
ja: 空(NULL)です

en: not empty
ja: 空ではない

en: exposed
ja: 表示

en: Is not empty (NOT NULL)
ja: 空でない（NOT NULL）

en: grouped
ja: グループ化

en: The query parameter to use.
ja: 使用するクエリパラメータ―。
