Views dates (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: Date
pl: Data

en: Views
pl: Widoki

en: Days
pl: Dni

en: Months
pl: Miesięcy

en: Day of Week
pl: Dzień tygodnia

en: empty
pl: pusty

en: Years
pl: Lat

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: exposed
pl: udostępniony

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: grouped
pl: pogrupowane

en: The query parameter to use.
pl: Parametr zapytania, którego należy użyć.
