Views dates (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Date
ro: Data

en: Views
ro: Vizualizări

en: Day of Week
ro: Zi a Săptămânii

en: empty
ro: gol

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: not empty
ro: nu este gol

en: exposed
ro: expus

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)

en: grouped
ro: grupate

en: The query parameter to use.
ro: Parametrul interogării de utilizat.
