Views dates (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Date
uk: Дата

en: Views
uk: Види

en: Days
uk: Дні(в)

en: Months
uk: Місяці

en: Day of Week
uk: День тижня

en: empty
uk: порожньо

en: Years
uk: Роки

en: Is empty (NULL)
uk: Порожнє (NULL)

en: not empty
uk: не порожнє

en: exposed
uk: розкритий

en: Is not empty (NOT NULL)
uk: Не порожнє (NOT NULL)

en: grouped
uk: груповано

en: The query parameter to use.
uk: Застосовуваний параметр запиту.
