Views display switch (1.1.4) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Label
de: Beschriftung

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Sort criteria
de: Sortierkriterium

en: Pager
de: Seitennavigation

en: About
de: Über

en: Displays
de: Anzeigen

en: Filter criteria
de: Filterkriterien

en: Contextual filters
de: Kontextfilter

en: The text of the link.
de: Der Text des Links.

en: To make sure the results are the same when switching to the other display, it is recommended to make sure the display:
de: Um sicherzustellen, dass die Ergebnisse beim Wechsel auf die andere Anzeige gleich sind, wird empfohlen, die Anzeige zu überprüfen:

en: Has a path.
de: Besitzt einen Pfad.

en: Has the same filter criteria.
de: Besitzt die gleichen Filterkriterien.

en: Has the same sort criteria.
de: Besitzt die gleichen Sortierkriterien.

en: Has the same pager settings.
de: Besitzt die gleichen Seitennavigationseinstellungen.

en: Has the same contextual filters.
de: Besitzt die gleichen kontextabhängigen Filter.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which no longer exists.
de: %current_display: Der Link im Bereich %area zeigt auf die Anzeige %linked_display , die nicht mehr existiert.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which does not have a path.
de: %current_display: Der Link im Bereich %area zeigt auf die Anzeige %linked_display , die keinen Pfad besitzt.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which uses different settings than the %current_display display for: %unequal_options. To make sure users see the exact same result when clicking the link, please check that the settings are the same.
de: %current_display: Der Link im Bereich %area zeigt auf die Anzeige %linked_display, die andere Einstellungen verwendet als die Anzeige %current_display bezüglich: %unequal_options. Um sicherzustellen, dass Benutzer beim Anklicken des Links genau das gleiche Ergebnis sehen, sollte überprüft werden, ob die Einstellungen identisch sind.
