Views display switch (1.1.4) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Custom
nl: Aangepast

en: Sort criteria
nl: Sorteercriteria

en: Pager
nl: Paginering

en: About
nl: Over

en: Displays
nl: Weergaven

en: Filter criteria
nl: Filtercriteria

en: Contextual filters
nl: Contextuele filters

en: The text of the link.
nl: De tekst van de link.

en: To make sure the results are the same when switching to the other display, it is recommended to make sure the display:
nl: Om te waarborgen dat de resultaten overeenkomen bij het overschakelen naar een andere weergave, is het aan te bevelen om ervoor te zorgen dat de weergave:

en: Has a path.
nl: Heeft een pad.

en: Has the same filter criteria.
nl: Dezelfde filtercriteria heeft.

en: Has the same sort criteria.
nl: Dezelfde sorteercriteria heeft.

en: Has the same pager settings.
nl: Dezelfde instellingen voor paginering heeft.

en: Has the same contextual filters.
nl: Dezelfde contextuele filters heeft.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which no longer exists.
nl: %current_display: De link in het gebied %area verwijst naar de weergave %linked_display die niet meer bestaat.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which does not have a path.
nl: %current_display: De link in het gebied %area verwijst naar de weergave %linked_display die geen pad heeft.

en: %current_display: The link in the %area area points to the %linked_display display which uses different settings than the %current_display display for: %unequal_options. To make sure users see the exact same result when clicking the link, please check that the settings are the same.
nl: %current_display: De link in het gebied %area verwijst naar de weergave %linked_display die andere instellingen hanteert dan %current_display voor: %unequal_options. Controleer of de instellingen gelijk zijn om te garanderen dat gebruikers hetzelfde resultaat zien.
