Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to fi translation catalogue (9 entries)

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Default
fi: Oletus

en: Views
fi: Näkymät

en: Class
fi: Luokka

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Bypass access checks
fi: Ohita oikeuksien tarkistus

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
fi: Jos tämä on valittuna, käyttöoikeuksia ei tarkisteta entiteettiä renderöitäessä.
