Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Views
hu: Nézetek

en: Class
hu: Osztály

en: Entity
hu: Entitás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Bypass access checks
hu: Hozzáférés-ellenőrzések kihagyása

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
hu: Ha engedélyezett, az entitás megjelenítésének engedélyeit nem ellenőrzi a rendszer.

en: Should replacement tokens be used from the first row
hu: Az első sorban lévő helyettesítő vezérjelek használhatóak
