Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: Class
id: Kelas

en: Entity
id: Entitas

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Bypass access checks
id: Memotong pemeriksaan akses

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
id: Jika diaktifkan, izin akses untuk merender entitas tidak dicentang.

en: Should replacement tokens be used from the first row
id: Jika token pengganti digunakan dari baris pertama
