Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Class
it: Classe

en: Entity
it: Entità

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Bypass access checks
it: Saltare i controlli di accesso

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
it: Se attivata, i permessi di accesso per il rendering dell'entità non verranno controllati.

en: Should replacement tokens be used from the first row
it: In caso di sostituzione token se devono essere utilizzati dalla prima riga
