Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Edit
ja: 編集

en: Default
ja: デフォルト

en: Views
ja: ビュー

en: Class
ja: クラス

en: Entity
ja: エンティティ

en: How to display
ja: 表示する方法

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Bypass access checks
ja: アクセス権限チェックをパス

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
ja: 有効にすると、エンティティのレンダリングにおいてアクセス権限のチェックは行われません。

en: Should replacement tokens be used from the first row
ja: 置換トークンは最初の行から使われます
