Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Edit
pl: Edytuj

en: Default
pl: Domyślny

en: Views
pl: Widoki

en: Class
pl: Klasa

en: Entity
pl: Encja

en: Entity type
pl: Typ encji

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Bypass access checks
pl: Omiń sprawdzanie dostępu

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
pl: Jeśli włączone to uprawnienia dostępu do renderowania encji nie będą brane pod uwagę.

en: Should replacement tokens be used from the first row
pl: Czy wzorce podstawiania powinno stosować się od pierwszego wiersza
