Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Edit
ru: Редактировать

en: Default
ru: По умолчанию

en: Views
ru: Представление

en: Class
ru: Класс

en: Entity
ru: Сущность

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Bypass access checks
ru: Пропускать проверки доступа

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
ru: Если включено, права доступа на генерирование сущности не проверяются.

en: Should replacement tokens be used from the first row
ru: Использовать ли токены замены из первой строки
