Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Edit
tr: Düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Views
tr: Görünümler

en: Class
tr: Sınıf

en: Entity
tr: Nesne

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Bypass access checks
tr: Erişim denetimlerini atla

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
tr: Etkinleştirilirse, varlığın görüntüsünü oluşturmaya yönelik erişim izinleri denetlenmez.

en: Should replacement tokens be used from the first row
tr: İlk satırdaki değiştirme belirteçleri kullanılsın mı?
