Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Edit
uk: Редагувати

en: Default
uk: Базово

en: Views
uk: Види

en: Class
uk: Клас

en: Entity
uk: Сутність

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Bypass access checks
uk: Пропускати перевірки доступу

en: Updating...
uk: Триває оновлення...

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
uk: Якщо увімкнено, дозволи доступу на відтворення сутності не перевіряються.

en: Should replacement tokens be used from the first row
uk: Чи мають замінники використовуватись з першого рядка
