Views Entity Reference (1.0.4) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Value
de: Wert

en: Field
de: Feld

en: Views
de: Ansichten

en: View
de: Ansicht

en: Expose
de: Hervorheben

en: Entity
de: Entität

en: Values
de: Werte

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Entity bundle
de: Entitätssubtyp

en: Create a label
de: Beschriftung erstellen

en: Referencing entity
de: Entität, die verweist

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
de: <strong>Achtung:</strong> Solange in Entitätsreferenzanzeigen nicht für einzelne Felder festgelegt wurde, dass diese „inline“ angezeigt werden sollen, werden alle Felder „inline“ angezeigt.

en: Reduce
de: Reduzieren

en: Group item
de: Gruppenelement

en: Referencing entity type
de: Referenzierender Entitätstyp
