Views Entity Reference (1.0.5) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Link
fr: Lien

en: Field
fr: Champ

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: Expose
fr: Exposer

en: Operator
fr: Opérateur

en: Entity
fr: Entité

en: Values
fr: Valeurs

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: Create a label
fr: Créer un libellé

en: Referencing entity
fr: Entité référante

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
fr: <strong>Note :</strong> dans les affichages "Entity Reference", tous les champs seront affichés en ligne à moins qu'une sélection explicite de champs en ligne ne soit faite ici.

en: Reduce
fr: Réduire

en: Group item
fr: Élément du groupe

en: @entity_type_label ID
fr: Identifiant de @entity_type_label
