Views Entity Reference (1.1.0) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Field
nl: Veld

en: Views
nl: Overzichten

en: View
nl: Weergeven

en: Expose
nl: Geef weer voor bezoekers

en: Entity
nl: Entiteit

en: Values
nl: Waarden

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: Create a label
nl: Een label aanmaken

en: Referencing entity
nl: Refererende entiteit

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
nl: <strong>Let op:</strong> In Entiteitsreferentie-weergaven worden alle velden inline weergegeven, tenzij hier specifieke velden worden geselecteerd.

en: Reduce
nl: Verminder

en: Group item
nl: Groepsitem

en: @entity_type_label ID
nl: @entity_type_label-ID
