Views Entity Reference (1.0.4) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Link
id: Tautan

en: Field
id: Bidang

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: Expose
id: Ekspos

en: Entity
id: Entitas

en: Values
id: Nilai

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Entity bundle
id: Bundel entitas

en: Create a label
id: Buat label

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
id: <strong>Note:</strong> Pada tampilan 'Refernsi Entitas', semua bidang akan ditampilkan berjajar kecuali pemilihan eksplisit atas bidang yang berjajar di buat di sini.

en: Reduce
id: Mengurangi

en: Group item
id: Item grup

en: @entity_type_label ID
id: ID @entity_type_label
