Views Entity Reference (1.1.0) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Link
uk: Посилання

en: Field
uk: Поле

en: Views
uk: Види

en: View
uk: Перегляд

en: Expose
uk: Виставляти

en: Operator
uk: Оператор

en: Entity
uk: Сутність

en: Values
uk: Значення

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Create a label
uk: Створити мітку

en: Referencing entity
uk: Сутність, що посилається

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
uk: <strong>Примітка:</strong> У відображеннях "Посилання на сутність" всі поля будуть відображатись вбудованими, поки безпосередньо тут не буде здійснено вибір вбудованих полів.

en: Reduce
uk: Зменшити

en: Group item
uk: Позиція групування

en: @entity_type_label ID
uk: ID @entity_type_label
