Views Extender (3.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Views
tr: Görünümler

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Field name
tr: Alan adı

en: Is less than
tr: Küçüktür

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Is greater than
tr: Büyüktür

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
tr: Bu süzgeci kullanabilmek için bazı alanlar eklemeniz gerekir.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
tr: %filter içinde ayarlanan %field alanı, %display görüntüsünde ayarlanmadı.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
tr: %filter adlı %display yalnızca alan kullanan görüntülerde kullanılabilir. Alan birleştirme süzgecini kullanmak için, görüntünün stilini ya da satır biçimini alanları kullanan bir biçim olarak ayarlayın.
