Views Extender (3.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Views
it: Viste

en: Date format
it: Formato data

en: Field name
it: Nome del campo

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Default value
it: Valore predefinito

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Field prefix
it: Prefisso del campo

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
it: Aggiungere almeno un campo per poter utilizzare questo filtro.
