Views Extender (3.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Views
id: View

en: Date format
id: Format tanggal

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Is less than
id: Kurang dari

en: Is less than or equal to
id: Kurang dari atau sama dengan

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is greater than or equal to
id: Lebih besar atau sama dengan

en: Is greater than
id: Lebih besar dari

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
id: Anda harus menambah sejumlah field untuk dapat mengunakan filter ini.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
id: Bidang %field yang diatur dalam %filter tidak diatur dalam tampilan %display.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
id: %display: %filter hanya dapat digunakan pada tampilan yang menggunakan bidang. Atur gaya atau format baris untuk tampilan tersebut ke salah satu yang menggunakan bidang untuk menggunakan filter bidang gabungan.
