Views Extender (3.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Field name
ja: フィールド名

en: Is less than
ja: より小さい

en: Is less than or equal to
ja: ～以下

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is greater than or equal to
ja: ～以上

en: Is greater than
ja: より大きい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: Default value
ja: デフォルト値

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: <
ja: より小さい

en: <=
ja: 同じかより小さい

en: >=
ja: 同じかより大きい

en: >
ja: より大きい

en: Field prefix
ja: フィールドの接頭辞

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
ja: このフィルターを使用するには、いくつかのフィールドを追加する必要があります。

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
ja: %filter に設定されているフィールド %field が、表示 %display で設定されていません。

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
ja: %display: %filter は、フィールドを使用する表示でのみ使用できます。結合フィールド・フィルターを使用するには、この表示に対してフィールドを使用するスタイルまたは行フォーマットを設定します。
