Views Extender (3.0.1-beta4) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Views
uk: Види

en: Date format
uk: Формат дати

en: Field name
uk: Назва поля

en: Is less than
uk: Є меншим, ніж

en: Is less than or equal to
uk: Є меншим або рівним

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is greater than or equal to
uk: Є більшим або рівним

en: Is greater than
uk: Є більшим, ніж

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: Default value
uk: Базове значення

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Field prefix
uk: Префікс поля

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
uk: Для використання цього фільтра необхідно додати кілька полів.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
uk: Поле %field, встановлене у фільтрі %filter, не зазначено в відображенні %display..

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
uk: %display: %filter може бути використаний лише на відображення, що використовують поля. Для використання фільтра з'єднання полів вкажіть стиль або формат рядка до цього відображення для одного з використовуваних полів.
