Views Extender (3.0.1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Date format
pt: Formato da data

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Is less than
pt: É menor que

en: Is less than or equal to
pt: É menor que ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior que ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: É diferente de

en: Default value
pt: Valor padrão

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Field prefix
pt: Prefixo de campo

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
pt: Você deve adicionar alguns campos para ser capaz de usar este filtro.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
pt: O campo %field configurado em %filter não está configurado na exibição %display.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
pt: %display: %filter somente pode ser usado em exibições que usam campos. Configure o estilo ou o formato da linha para um que utilize campos no filtro de campo combinado.
