Views Extender (3.0.2) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Views
hu: Nézetek

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Field name
hu: Mező neve

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Field prefix
hu: Mező előtag

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
hu: A kifejezés neve szűrőértékekben az aláhúzások szóközökre cserélése az URL-ben

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
hu: Ennek a szűrőnek a használatához hozzá kell adni néhány mezőt.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
hu: %filter szűrőben használt %field mező nincs beállítva %display nézetben.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
hu: %display: %filter csak mezőket használó megjelenítőkön működik. Be kell állítani az adott megjelenítő stílusát vagy sorformátumát a kombinált szűrő használatához.
