Views Extender (3.0.2) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Views
ru: Представление

en: Date format
ru: Формат даты

en: Field name
ru: Имя поля

en: Is less than
ru: Меньше, чем

en: Is less than or equal to
ru: Меньше либо равно

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Is greater than
ru: Больше, чем

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Field prefix
ru: Префикс поля

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ru: Преобразовать тире из URL в пробелы в фильтре имени термина

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
ru: Для использования данного фильтра добавьте поля.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
ru: Поле %field установленное в %filter, не отображается в %display.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
ru: %display: %filter можно использовать только на дисплеях, которые используют поля. Установите стиль или формат строки для этого дисплея, используя поля, чтобы использовать фильтр полей объединения.
