Views Extender (4.0.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Views
pt: Visualizações

en: Date format
pt: Formato de data

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Contains
pt: Contém

en: Does not contain
pt: Não contém

en: Is less than
pt: É inferior a

en: Is less than or equal to
pt: É menor ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: contains
pt: contém

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
pt: É necessário adicionar alguns campos para poder usar este filtro.
