Views Extras (Session/Cookie/Token Support) (3.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Views
id: View

en: Display
id: Tampilan

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
id: Anda dapat menggunakan kode HTML di bidang ini. Token berikut ini didukung:

en: Shows result summary, for example the items per page.
id: Menampilkan ringkasan hasil, misalnya item per halaman.

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
