Views Infinite Scroll With Pager (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Views
id: View

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Number of pager links visible
id: Jumlah tautan pager yang terlihat

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
id: Tentukan jumlah tautan ke halaman untuk ditampilkan di pager.

en: First page link text
id: Teks tautan halaman pertama

en: Last page link text
id: Teks tautan halaman terakhir

en: Previous page link text
id: Teks tautan halaman sebelumnya

en: Next page link text
id: Teks tautan halaman berikutnya
