Views Json Source (2.0.2) - en to bo translation catalogue (21 entries)

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Contains
bo: ཚུད་པ

en: Does not contain
bo: ཚུད་མེད་པ

en: Is equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is not equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: contains
bo: ཚུད་པ

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Is empty (NULL)
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པ༼NULL༽

en: not empty
bo: སྟོང་བ་མིན་པ

en: Ends with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་

en: begins
bo: འགོ་རྩོམ་པ

en: ends
bo: མཇུག་རྫོགས

en: Does not start with
bo: འགོ་འཛུགས་བྱེད་འདི་མིན་པ།

en: Does not end with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་འདི་མིན་པ།

en: Length is shorter than
bo: རིང་ཚད་དེ་ལས་ཐུང་བ

en: shorter than
bo: དེ་ལས་ཐུང་བ

en: Length is longer than
bo: རིང་ཚད་དེ་ལས་རིང་བ

en: longer than
bo: དེ་ལས་རིང་བ

en: Is not empty (NOT NULL)
bo: སྟོང་བ་མིན་པ༼NOT NULL༽
