Views Json Source (2.0.0) - en to de translation catalogue (43 entries)

en: Value
de: Wert

en: Author
de: Autor

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Views
de: Ansichten

en: All
de: Alle

en: Contains
de: Enthält

en: Does not contain
de: Enthält nicht

en: Is equal to
de: Ist gleich mit

en: Is not equal to
de: Ist ungleich zu

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Regular expression
de: Regulärer Ausdruck

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Headers
de: Kopfzeilen

en: Apply
de: Anwenden

en: empty
de: Leer

en: Offset
de: Versatz

en: contains
de: enthält

en: regex
de: Regulärer Ausdruck (RegEx)

en: Starts with
de: Beginnt mit

en: Is empty (NULL)
de: Ist leer (NULL)

en: not empty
de: nicht leer

en: Ends with
de: Endet mit

en: begins
de: beginnt

en: ends
de: endet

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Request method
de: Abfragemethode

en: Does not start with
de: Beginnt nicht mit

en: not_begins
de: beginnt nicht mit

en: Does not end with
de: Endet nicht mit

en: Length is shorter than
de: Länge ist kürzer als

en: shorter than
de: Ist kürzer als

en: Length is longer than
de: Länge ist länger als

en: longer than
de: länger als

en: Example 1
de: Beispiel 1

en: Example 2
de: Beispiel 2

en: Example 3
de: Beispiel 3

en: Is not empty (NOT NULL)
de: Ist nicht leer (NOT NULL)

en: Asc
de: Aufsteigend
