Views Json Source (2.0.1) - en to he translation catalogue (38 entries)

en: Value
he: ערך

en: Author
he: מחבר/ת

en: Reset
he: איתחול

en: Views
he: היבטים

en: All
he: הכל

en: Contains
he: מכיל

en: Does not contain
he: לא מסתיים ב

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: Desc
he: יורד

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Regular expression
he: ביטוי רגולרי

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Apply
he: החל

en: empty
he: ריק

en: Offset
he: היסט

en: contains
he: מכיל

en: regex
he: ביטוי רגולרי (regex)

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: not empty
he: לא ריק

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: begins
he: מתחיל

en: ends
he: מסתיים

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Does not start with
he: לא מתחיל עם

en: Does not end with
he: לא מסתיים ב

en: longer than
he: ארוך מ

en: Example 1
he: דוגמא 1

en: Example 2
he: דוגמא 2

en: Example 3
he: דוגמא 3

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר
