Views Json Source (8.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Value
cy: Gwerth

en: Reset
cy: Ailosod

en: Views
cy: Gwelediadau

en: All
cy: I gyd

en: Contains
cy: Yn cynnwys

en: Does not contain
cy: Ddim yn cynnwys

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Is not equal to
cy: Nid yw'n hafal i

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: empty
cy: gwag

en: Offset
cy: Ongli

en: contains
cy: yn cynnwys

en: Starts with
cy: Dechrau gyda

en: Is empty (NULL)
cy: Yn wag (NULL)

en: not empty
cy: ddim yn wag

en: Ends with
cy: Yn gorffen gyda

en: Contains any word
cy: Yn cynnwys unrhyw air

en: has word
cy: gan air

en: Contains all words
cy: Yn cynnwys holl eiriau

en: has all
cy: gan y cyfan

en: begins
cy: yn dechrau

en: ends
cy: yn gorffen

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
