Views Json Source (8.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Reset
ro: Resetează

en: Views
ro: Vizualizări

en: All
ro: Toate

en: Contains
ro: Conține

en: Does not contain
ro: Nu conţine

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Regular expression
ro: Expresie regulată

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: empty
ro: gol

en: Offset
ro: Decalaj

en: contains
ro: conţine

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: not empty
ro: nu este gol

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: Contains any word
ro: Conţine orice cuvânt

en: has word
ro: are cuvântul

en: Contains all words
ro: Conţine toate cuvintele

en: has all
ro: are toate

en: begins
ro: începe

en: ends
ro: sfârşeşte

en: !has
ro: !are

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Does not start with
ro: Nu începe cu

en: Does not end with
ro: Nu se termină cu

en: Length is shorter than
ro: Lungimea este mai scurtă decât

en: shorter than
ro: mai scurt decât

en: Length is longer than
ro: Lungimea este mai lungă decât

en: longer than
ro: mai lung decât

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
