Views Json Source (8.x-1.0-rc2) - en to oc translation catalogue (34 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Views
oc: Vistas

en: All
oc: Tot

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Sort by
oc: Triar per

en: Regular expression
oc: Expression régulara

en: Apply
oc: Aplicar

en: empty
oc: vide

en: Offset
oc: Decalatge

en: contains
oc: cont=en

en: Starts with
oc: Commence per

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Ends with
oc: Finit per

en: Contains any word
oc: Contient n'importe quel mot

en: has word
oc: contient lo mot

en: Contains all words
oc: Contient totes los mots

en: has all
oc: contient tous

en: begins
oc: commence

en: ends
oc: finit

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Does not start with
oc: Ne commence pas per

en: Does not end with
oc: S'acaba pas per

en: Length is shorter than
oc: La longor es mai pichona que

en: shorter than
oc: mai pichon que

en: Length is longer than
oc: La longor es mai granda que

en: longer than
oc: mai grand que

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)

en: Master
oc: Maître
