Views Json Source (8.x-1.0-rc3) - en to es translation catalogue (42 entries)

en: Value
es: Valor

en: Author
es: Autor

en: Reset
es: Restablecer

en: Views
es: Vistas

en: All
es: Todo(s)

en: Contains
es: Contiene

en: Does not contain
es: No contiene

en: Is equal to
es: Es igual a

en: Is not equal to
es: No es igual a

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Regular expression
es: Expresión regular

en: ‹ Previous
es: ‹ Anterior

en: Next ›
es: Siguiente >

en: Apply
es: Aplicar

en: empty
es: vacío

en: Offset
es: Desplazamiento

en: contains
es: contiene

en: Starts with
es: Comienza con

en: Is empty (NULL)
es: Está vacío (NULL)

en: not empty
es: no vacío

en: Ends with
es: Termina con

en: Contains any word
es: Contiene cualquier palabra

en: has word
es: tiene palabra

en: Contains all words
es: Contiene todas las palabras

en: has all
es: contiene todos

en: begins
es: empieza

en: ends
es: termina en

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: « First
es: « Primero

en: Last »
es: Último »

en: Does not start with
es: No comienza con

en: Does not end with
es: No termina con

en: Length is shorter than
es: Longitud menor que

en: shorter than
es: más corto que

en: Length is longer than
es: Longitud mayor que

en: longer than
es: Mayor que

en: Example 1
es: Ejemplo 1

en: Example 2
es: Ejemplo 2

en: Example 3
es: Ejemplo 3

en: Is not empty (NOT NULL)
es: No está vacío (NOT NULL)

en: Master
es: Máster
