Views Json Source (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (41 entries)

en: Value
ca: Valor

en: Author
ca: Autor

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: All
ca: Tot

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Apply
ca: Aplica

en: empty
ca: buit

en: Offset
ca: Desplaçament

en: contains
ca: conté

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: shorter than
ca: més curt que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: longer than
ca: més llarg que

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: Master
ca: Mestre

en: JSON Field
ca: Camp JSON
