Views Json Source (8.x-1.1) - en to et translation catalogue (44 entries)

en: Value
et: Väärtus

en: Author
et: Autor

en: Reset
et: Tühista

en: Views
et: Vaated

en: All
et: Kõik

en: Contains
et: Sisaldab

en: Does not contain
et: Ei sisalda

en: Is equal to
et: võrdne

en: Is not equal to
et: pole võrdne

en: Desc
et: Kahanev

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Regular expression
et: Regulaaravaldis

en: ‹ Previous
et: ‹ Eelmine

en: Next ›
et: Järgmine ›

en: Apply
et: Rakenda

en: empty
et: tühi

en: Offset
et: Nihe

en: contains
et: sisaldab

en: regex
et: regulaaravaldis

en: Starts with
et: Algab millega

en: Is empty (NULL)
et: on tühi (NULL)

en: not empty
et: pole tühi

en: Ends with
et: Lõpeb millega

en: Contains any word
et: Sisaldab suvalist sõna

en: has word
et: sisaldab sõna

en: Contains all words
et: Sisaldab kõiki sõnu

en: has all
et: sisaldab kõike

en: begins
et: algab

en: ends
et: lõppeb

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: « First
et: « Esimene

en: Last »
et: Viimane »

en: Does not start with
et: Ei alga

en: not_begins
et: ei_alga

en: Does not end with
et: Ei lõppe

en: not_ends
et: ei lõppe

en: Length is shorter than
et: Pikkus on lühem kui

en: shorter than
et: lühem kui

en: Length is longer than
et: Pikkus on pikem kui

en: longer than
et: pikem kui

en: Is not empty (NOT NULL)
et: Pole tühi (NOT NULL)

en: Asc
et: Kasvav

en: Master
et: Peamine
