Views Json Source (8.x-1.1) - en to is translation catalogue (26 entries)

en: Value
is: Gildi

en: Author
is: Höfundur

en: Reset
is: Endursetja

en: Views
is: Gagnasýn

en: ID
is: Kenni

en: All
is: Allt

en: Contains
is: Inniheldur

en: Does not contain
is: Inniheldur ekki

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: empty
is: tómt

en: contains
is: inniheldur

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Ends with
is: Endar á

en: Contains any word
is: Inniheldur hvaða orð sem er

en: has word
is: inniheldur orðið

en: Contains all words
is: Inniheldur öll orð

en: has all
is: hefur öll

en: begins
is: byrjar á

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Does not start with
is: Byrjar ekki á

en: not_begins
is: endar_ekki
