Views Json Source (8.x-1.4) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Value
hi: मान

en: Author
hi: लेखक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Views
hi: द्रश्य

en: ID
hi: आईडी

en: All
hi: सभी

en: Contains
hi: मे हैं

en: Does not contain
hi: शामिल नहीं है

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: empty
hi: खाली

en: contains
hi: शामिल हैं

en: Starts with
hi: के साथ शुरू होता है

en: Ends with
hi: साथ समाप्त होता है

en: has word
hi: शब्द है

en: Contains all words
hi: सभी शब्द उपस्थित

en: begins
hi: शुरू होता है

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Does not start with
hi: के साथ शुरू नहीं होता है

en: Does not end with
hi: के साथ समाप्त नहीं होता
