Views Json Source (8.x-1.4) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: Reset
da: Gendan

en: All
da: Alle

en: Contains
da: Indeholder

en: Does not contain
da: Indholder ikke

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Is not equal to
da: Er ikke lig med

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Regular expression
da: Regulært udtryk

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: empty
da: tom

en: Offset
da: Forskydning

en: contains
da: indeholder

en: Starts with
da: Starter med

en: Is empty (NULL)
da: Er tom (NULL)

en: not empty
da: ikke tom

en: Ends with
da: Ender med

en: Contains any word
da: Indeholder ethvert ord

en: has word
da: har ord

en: Contains all words
da: Indeholder alle ord

en: has all
da: har alle

en: begins
da: begynder

en: ends
da: ender

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Does not start with
da: Starter ikke med

en: Does not end with
da: Slutter ikke med

en: Length is shorter than
da: Længden er kortere end

en: shorter than
da: kortere end

en: Length is longer than
da: Længden er længere end

en: longer than
da: længere end

en: Is not empty (NOT NULL)
da: Er ikke tom (NOT NULL)

en: Asc
da: Stigende
