Views Json Source (8.x-1.4) - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Value
el: Αξία

en: Author
el: Συντάκτης

en: Reset
el: Επαναφορά

en: All
el: Όλες

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: Desc
el: Φθί

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: empty
el: κενό

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: contains
el: περιέχει

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: Asc
el: Αύξ
